سوال:
با سلام و تشکر
5سال میشه ازدواج کردم دومین سال ازدواجمون بخاطر شوهرم که مسمم بود به عشقش برسه جدا شدم اما به خواسته مورد نظرش نرسید، باز رفتیم سر زندگیمون و صاحب بچه شدیم بعد از 1 سال. مشکلم گذشته ایه که باعث بی اعتمادیم به شوهرم شده. در حال حاضر رفتارش ظاهرا مشکلی نداره اما چون روزایی که داشت خیانت میکرد مثل الان ظاهرشو حفظ میکرد. فشار سختی بهم میاره این بی اعتمادیم کابوس میبینم همیشه.
لطفا کمک کنید این وضعیت درست شه.

ممنونم


پاسخ:
با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی

دوست عزیز، این که به هر دلیلی همسرتون به اصطلاح خیانت کردن و یا خواستن که به کسی که به او علاقه دارن، برسند، قطعا" از نظر ایشون دلایلی داشته که به نظر می رسه با توجه به این که شما مجدد بازگشت به زندگی داشتید و شروع مجددی را آغاز کردید، خواست همسرتون از روی احساس بوده است. البته نحوه ازدواجتون هم در این مورد می توانسته تاثیرگذار باشد. مثلا" : نحوه آشنایی و ازدواجتان...

زمان های زندگی رو بخواهیم در نظر بگیریم به سه برهه زمانی تقسیم می شوند" گذشته ، حال و آینده. این که در گذشته اتفاقی افتاده و همسرتون هم خطاهایی داشته ، در هر صورت در حال حاضر شما با در نظر گرفتن پاره ای مسایل که خودتان می دانید و برایتان منطقی بوده، به زندگی تان برگشته اید و صاحب فرزند مشترک شده اید و مرور زندگی گذشته در شرایط فعلی تاثیر خواهد داشت. شما انتخاب کرده اید که با ایشون ادامه دهید و قطعا" یکسری عوامل را در نظر گرفته و انتخاب کرده اید که فرصتی به خود و همسرتان برای زندگی مشترکتان بدهید. بنابراین مرور گذشته ، این فرصت را از شما و ایشون خواهد گرفت. اینکه همسرتون خیانت کرده اند و احتمال این که بازهم خیانت کنند و این شما رو آشفته می کند، اولا" مساله ای هست که باید قبل از بازگشت مجددتان به این مساله فکر می کردید و در اون موقع بهتر بود چرا که فرزندی هم نداشتید ولی این نوع افکار در حال حاضر به فرزندتان هم آسیب می زند. از طرفی، نوع افکار ما باعث می شود تعبیری از رفتار دیگران داشته باشیم که همان افکار را تایید کنند. بنابراین با در نظر داشتن این که ما توانایی کنترل رفتار کسی غیر از خودنان را نداریم، بهتر هست شما نیازهای همسرتان را شناسایی و عوامل خیانت را پیدا کرده و به نیازهایشان پاسخگو بوده و از احتمال خطا پیشگیری کنید، مگر این که همسرتان مشکلات اخلاقی خاصی داشته باشند.

اگر این تردید و بی اعتنادی در شما بسیار شدید هست که بر نیازهای فیزیولوژی تان تاثیر داشته، بهتر هست به همراه همسرتان به یک مشاور مراجعه کنید.

فاطمه ولی پور

چرا مشاوره غیر حضوری؟

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت کلیک هوشمند گیلان می باشد

خدمات گیلان روانشناسی دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين کشور است.