پشتیبانی

پشتیبانی

استرس شغلی به فشار روانی گفته می‌شود که وقتی شغل مطابق توانایی‌ها یا نیازهای فرد نباشد، ایجاد شده و ممکن است به بیماری جسمی و روحی منجر شود. ما به طور روزانه در معرض استرس‌های مختلف قرار می‌گیریم. بخشی از این فشارها به محل کار و شغل افراد مربوط می‌شود. کار نیز بخشی از زندگی است که صرف نظر از منابع مالی برخی از نیازهای اساسی انسان مانند تحرک روانی و بدنی، نیازهای اجتماعی و احساس عزت نفس را ارضا می‌کند.

با وجود این کار می‌تواند منبع فشار روانی و استرس شغلی نیز باشد. این استرس می‌تواند به شرایط شرایط کاری و تعامل بین کارمندان و یا ویژگی‌های شخصیتی نامتناسب با شغل مورد نظر بازگردد و بر سلامت روانی و جسمانی افراد تاثیرگذار خواهد بود.

زمانی که از دور به شهرهای بزرگ نگاه میکنیم، ترافیک سنگین و ساختمان های بلند را میبینیم. درختها در جمعیت گم هستند...
آدم ها افسرده اند، زیاد مریض میشوند، بچه ها سوال نمیکنند، زن و شوهرها مثل ماشین مکانیکی کارهای روتین و تکراری انجام میدهند.
یک جای کار باید اشکال داشته باشد. به نظر شما این اشکال در چیست؟

مردم اغلب در آغاز سال جدید اهدافی را برای خود مشخص می کنند، اهدافی که زندگی آنها را تغییر می دهد، مثلا اینکه 50 کیلو وزن کم کنند یا رژیم کاملا عاری از شکر بگیرند، اما همین که ماه اول سال می گذرد، می بینندکه توانایی به ثمر رساندن این اهداف را ندارند و آزرده خاطر و بی انگیزه می شوند. اما راه دیگری نیز وجود دارد: هر هدف بزرگی که در سر دارید را می توان به اهدف کوچکِ انجام پذیر تقسیم کرد. به جای برآوردن تصویر بزرگتر، بر بخش های کوچکتر تمرکز کنید، هر دفعه یکی از آنها را به انجام برسانید.

تیک عبارت است از حرکات سریع و مکرر ماهیچه‌ها که منجر به ایجاد صداها یا تکان‌های ناگهانی و غیر قابل کنترل در قسمتی از بدن فرد می‌شود. تیک عصبی می‌تواند به صورت تصادفی اتفاق بیفتد و ممکن است با عواملی از قبیل استرس، اضطراب، خستگی، هیجان‌زدگی و حتی بیماری‌های مغز و اعصاب ارتباط داشته باشد. معمولاً وقتی که اطرافیان در مورد تیک‌های عصبی در یک فرد صحبت می‌کنند یا روی او تمرکز می‌کنند، شدت تیک‌ها بیشتر می‌شود.

بی خوابی های شبانه و تقلا برای خوابیدن مشکلی دیرینه است. انسان اولیه احتمالا سرش را روی سنگی می گذاشت و به سقف غار خیره می شد، ما نیز سر روی بالش های پَر قو می گذاریم و به در و دیوار اتاقمان چشم می دوزیم!

تقریبا 30 درصد افراد بالغ دچار مشکلات مربوط به خواب هستند و 10 درصد اختلالات وپریشانی های روز هنگام را تجربه می کنند.

وقتی در تنگنا قرار می گیريد، وقتی از طرف شخصی تهدید می شوید، چه عكس العملي انجام مي دهيد؟

زماني كه خشم تمام وجودتان را گرفته، فشار خونتان بالا زده، تپش قلب وحشتناك بالا زده، آدرنالین بالا زده چه كار مي كنيد؟

دو راه داريد: يا به كسي آسيب برسانيد يا به خودتان.

سوال:
سلام خسته نبشید.من با یک نفر دوست شدم اوایل همو دوست داشتیم اما یک سری مشکل پیش اومد که من بهش بی علاقه شدم.اما الان از من عکس داره اون عکسا هم با حجاب نیستن الان منو تهدید میکنه که اگر ازدواج کنی من عکساتو پخش میکنم و زندگیتو بهم میزنم.من میترسم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم.

سوال:
سلام من 24 سالمه از سیزه چهارده سالگی خود ارضایی داشتم تا الان ترک میکنم سراغش میام دیگه خودم خستم شده دستام میلرزه بدنم تو گرما احساس سرما میکنه میلرزه وضعیت روحی خوبی ندارم چشمام داغون شده دیگه بزور میتونم جایی رو ببینم ذهنم جواب نمیده اصلا رو هرکاری که میخوام انجام بدم اشتباه میشه

سوال:
سلام، من یه مشکلی دارم اونم اینه که همسرم کارشو به من ترجیح میده. شوهرم شغلش دولتی و ساعت کاریش جوریه که یک روز از صبح تا فردا صبح سرکاره و 3 روز استراحته که این 3 روزو میره آزانس من خودمم شاغلم و کل روزای هفته رو تا 4 شنبه از صبح تا 6 بعد از ظهر سرکارم.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت کلیک هوشمند گیلان می باشد

خدمات گیلان روانشناسی دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين کشور است.